'
Temat dniaZmiany w ustawie wiatrakowej nieprędko Gmina DrwiniaZebranie Sprawozdawczo - Wyborcze UTW Drwinia Bezpieczeństwo publiczneSOLIDARNI Z WUHAN: KRAJOWI PRZEDSIĘBIORCY WSPIERAJĄ KONCERT
Województwo MałopolskieGmina Drwinia otrzyma 1,3 mln zł na utworzenie placówki dla osób niesamodzielnych

Spotkanie autorskie w bocheńskiej bibliotece

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pikułą oraz promocję pierwszego tomiku wierszy pt. „Zebrałem się w tomik wierszy”.

czytaj więcej...

Charytatywny koncert z przebojami Wodeckiego

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, wspólnie z Fundacją Kromka Chleba zaprasza na charytatywny koncert największych przebojów z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.

KONCERT NOWOROCZNY W GROBLI

Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji Drwini z siedzibą w Grobli serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy na Koncert Noworoczny, Który odbędzie się w dniu 26 stycznia (niedziela) 2020 roku, o godzinie 17:00 w budynku GCKiP w Grobli.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Grupa Podwórkowa Dziewin

Brak śniegu nie przeszkodził uczestnikom „Grupy Podwórkowej Dziewin” w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Prawie codziennie mieli okazję spotykać się korzystając z lokalnej bazy lokalowej w Dziewinie i przygotowanych dla nich atrakcji.

czytaj więcej...

Startuje 48. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej

Konkurs tańca zbójnickiego, występy najlepszych grup kolędniczych i spektakularne kumoterki czyli wyścig dwuosobowej pary góralskiej po śniegu w małych saniach, używanych przez kumotra i kumoszkę – to wszystko już od czwartku 6 lutego do niedzieli 9 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej.

FERIE Z GMINNYM CENTRUM KULTURY I PROMICJI W DRWINI

Zachęcamy wszystkie dzieci od 6 do 15 lat do spędzenia ferii z GCKiP w Drwini.

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

Powiat otrzymał 2,6 mln zł. z RPO

W środę Adam Korta starosta bocheński odebrał listy intencyjne na łączną kwotę ponad 2 mln. 600 tys. zł potwierdzające realizację przez Powiat Bocheński dwóch projektów dotyczących kontynuacji działalności Dziennego Domu Senior Wigor oraz rozszerzenia działalności Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Bochni.

czytaj więcej...

Wojewoda Małopolski wydał zgodę na odstrzał dzików

Wojewoda Małopolski wydał rozporządzenie w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożenia wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń. W obwodach łowieckich zlokalizowanych na terenie powiatu bocheńskiego, łącznie odstrzelonych zostanie 25 szt.

Dziś promocja albumu z 12. Festiwalu Piosenki - Integracja malowana dźwiękiem

Dziś w bocheńskim kinie odbędzie się promocja albumu z 12. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. To fotograficzna i filmowa dokumentacja przedsięwzięcia, które chyba już na stałe wpisało się w artystyczny pejzaż Bochni. Promocja albumu odbędzie się 23 stycznia (czwartek) o godz. 17.30 w sali Kina Regis w Bochni.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Zmiany w ustawie wiatrakowej nieprędko

13 lutego 2020 r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (druk nr 141, Sejm IX kadencji). Związek Powiatów Polskich pozytywnie zaopiniował ten projekt. Natomiast Komisja po dyskusji postanowiła o odrzuceniu projektu już w pierwszym czytaniu.

czytaj więcej...

SOLIDARNI Z WUHAN: KRAJOWI PRZEDSIĘBIORCY WSPIERAJĄ KONCERT

Charytatywna inicjatywa samorządu gospodarczego rozkręca się! Na apel „Solidarni z Wuhan” odpowiedzieli producenci innowacyjnych środków do dezynfekcji, przyjaznych środowisku, produkowanych na bazie probiotyków. Dzięki złożonym deklaracjom wsparcia informujemy, że bilety na koncert będą kosztować tylko 40 złotych! Koncert charytatywny pt. „Solidarni z Wuhan” odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, 27 lutego br. o godz. 19:00.

Dwaj mężczyźni zatrzymani za pobicie przy galerii handlowej

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o pobicie mieszkańca Bochni. Napastnikom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

GOSiR NOVI Rzezawa wygrywa VIII Turniej im. Franciszka Gorczycy

Już po raz ósmy działacze klubu sportowego Błękitni Krzeczów zorganizowali piłkarski turniej poświęcony pamięci Franciszka Gorczycy – mieszkańca Krzeczowa, społecznika i działacza sportowego różnych szczebli.

czytaj więcej...

VIII Turniej im. Franciszka Gorczycy

W dniu 8 lutego rozegrana zostanie VIII edycja Turnieju im. Franciszka Gorczycy. Organizatorem turnieju jest klub sportowy Błękitni Krzeczów.

Nabór wniosków w zakresie realizacji zadań sportowych

Wójt Gminy Drwinia informuję o możliwości składania wniosków o wsparcie finansowe w formie dotacji na realizację zadania w zakresie rozwoju sportu na terenie gminy Drwinia.

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze UTW Drwinia

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Drwinia przypomina wszystkim członkom stowarzyszenia o Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym UTW w Drwini, które zgodnie z ogłoszeniem z dnia 16 stycznia 2020 roku odbędzie się w dniu 20 lutego 2020 roku o godzinie 17:00 w sali Domu Ludowego w Drwini.

czytaj więcej...

W nowym żłobku w Drwini niedługo pojawią się dzieci

„Centrum opieki nad małymi dziećmi\" jest już gotowe. Nowy, dwupoziomowy budynek powstał przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w miejscowości Drwinia.

Noworoczne spotkanie opłatkowe UTW w Drwini

Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Drwinia ma zaszczyt zaprosić wszystkich Członków i Sympatyków do udziału w Noworocznym spotkaniu opłatkowym.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Polska delegacja w nowej kadencji Komitetu Regionów

Od 26 stycznia 2020 roku do 25 stycznia 2025 roku potrwa rozpoczęta właśnie kadencja Europejskiego Komitetu Regionów. 11 lutego 2020 roku w Brukseli odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja plenarna. Na pierwszej sesji plenarnej członkowie wybierają nowego przewodniczącego, nowego pierwszego wiceprzewodniczącego i nowe Prezydium.

czytaj więcej...

Gmina Drwinia otrzyma 1,3 mln zł na utworzenie placówki dla osób niesamodzielnych

Drwinia otrzyma 1,3 mln zł unijnej dotacji na utworzenie placówki zapewniającej dzienną opiekę i aktywizację osób niesamodzielnych na terenie gminy.

Nie można zapominać o tym, co udało się zrobić samorządom

Nie można zapominać o tym, co udało się zrobić samorządom - wywiad z Ludwikiem Węgrzynem. Samorządy stoją przed wieloma wyzwaniami. - W hierarchii problemów społecznych zdrowie i oświata są niewątpliwie na pierwszych miejscach – mówi Ludwik Węgrzyn. Jak można pokonać problemy? I co zaliczyć można do dużych sukcesów samorządu?

Część IV - Grobla w nowej sytuacji po 1918 r.

Wieś galicyjska, wyniszczona przez wojnę wkroczyła w okres niepodległości. Równocześnie charakterystyczne dla polskiej galicyjskiej wsi było przeludnienie oraz duża liczba małych, a nawet karłowatych gospodarstw chłopskich. To wymagało przebudowy i przeprowadzenia reform - przede wszystkim reformy rolnej...

Koronawirus wpływa na obroty polskich mleczarni

Eksporterzy produktów mleczarskich do Chin zaczynają odczuwać zawirowania spowodowane rozprzestrzenianiem się koronawirusa 2019-nCoV określanego jako koronawirus z Wuhan. Jak wpłynie to na polskie mleczarstwo?

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.