'
Temat dniaGminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Bieńkowicach Gmina DrwiniaDożynki Gminne 2019 - Bieńkowice, gm. Drwinia Województwo MałopolskiePo ośmiu latach przerwy
Województwo MałopolskieW 99. Rocznicę Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą...

Kichał Michał?

Zaglądam często na tę naszą grobelską stronę w Internecie i czuję jakiś niedosyt. Owszem, sporo wiadomości nie tylko lokalnych, ale jakieś suche, bez życia. Informacje o różnego rodzaju imprezach kończą się najczęściej stwierdzeniem typu \"odbędzie/odbyła się\", \"wezmą/wzięli udział\", no i czasem serią zdjęć, na których można szukać znajomych twarzy...

czytaj więcej...

Pożegnanie z Dziećmi Gór i Święto Borówki w skansenie...

27. edycja Święta Dzieci Gór dobiega końca. To unikatowe wydarzenie organizowane przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Jego uczestnikami są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz górskich wszystkich kontynentów.

Święto Dzieci Gór już wkrótce

Już po raz 27. Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprosiło pół tysiąca dzieci z całego świata, aby wzięły udział w jedynym w swoim rodzaju święcie – Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych – Święto Dzieci Gór.

zobacz wszystkie

Turystyka i Rekreacja

Małopolska Tour w Myślenicach

Kolejny przystanek rowerowej przygody zaplanowano 11 sierpnia na Zarabiu. Od godz. 10 rozpoczną się zapisy dla wszystkich chętnych na plaży trawiastej przy ul. Parkowej.

czytaj więcej...

XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy

XXVI Memoriałowy Bieg Majora Bacy planowany jest na 4 sierpnia 2019 r. W ramach imprezy organizowany jest bieg główny dla dorosłych a także biegi dla dzieci i młodzieży w czterech kategoriach wiekowych – do lat 6, 8, 12 i 16. Biegom towarzyszy rodzinny „Piknik nad Rabą” (szczegółowy program na plakacie).

Małopolskie atrakcje w Twoim telefonie

Intuicyjne i proste planowanie podróży, katalog ulubionych i atrakcyjnych miejsc, ogromna dawka aktualnych informacji, w tym kalendarium nadchodzących wydarzeń  oraz mnóstwo innych ciekawych wiadomości dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika odwiedzającego Małopolskę – to wszystko już dziś możesz znaleźć w Twoim telefonie, dzięki nowej aplikacji mobilnej. Sprawdź także odświeżony portal turystyczny visitmalopolska.pl. Pobierz aplikację i bądź na bieżąco!

zobacz wszystkie

Powiat Bocheński

IV Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych

Już niebawem Solne Miasto rozbrzmi dźwiękami muzyki ludowej, pieśniami, przyśpiewkami, tańcem i barwnymi korowodami. Nie zabraknie również obrzędów ludowych. To wszystko dzięki IV Małopolskiemu Przeglądowi Zespołów Artystycznych działających przy OSP. Imprezie zaplanowanej na 25 sierpnia towarzyszyć będzie w tym roku Jarmark Produktów Regionalnych i Rękodzieła.

czytaj więcej...

Przebudowa drogi w Drwini potrwa do końca listopada

Do końca roku mieszkańcy Drwini będą się cieszyć zmodernizowaną i bezpieczną drogą powiatową biegnąca przez centrum wsi. Realizowana inwestycja w Drwini kosztowała będzie blisko 3,8 miliona złotych.

Zakończył się pierwszy etap modernizacji SOR w Bochni

O 500 metrów kwadratowych powiększyła się powierzchnia SOR w Bochni. Pierwszy etap inwestycji realizowanej przez bocheński szpital został właśnie zakończony. Teraz ekipa budowlana przenosi się do „starej” części oddziału, by go przebudować. Otwarcie zmodernizowanego SOR zaplanowano na koniec września.

zobacz wszystkie

Bezpieczeństwo publiczne

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze w Bieńkowicach

W sobotę 17 sierpnia br. odbyły się na terenie Bieńkowic Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach wystartowało aż 17 zespołów reprezentujących jednostki OSP z terenu gminy Drwinia. Zawody w Bieńkowicach były również eliminacjami do zawodów powiatowych, które odbędą się we wrześniu.

czytaj więcej...

Finał obchodów 100 - lecia Policji w zamkowych wnętrzach

W dniu 25 lipca 2019 roku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, podczas których policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zostali mianowani na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość odbyła się w Sali balowej Zamku w Nowym Wiśniczu.

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w rocznicę powstania Policji Państwowej

W 100. Rocznicę powstania Policji Państwowej, w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni odsłonięto tablicę upamiętniającą to doniosłe wydarzenie.

Piłkarski weekend 17/18 sierpnia 2019 r.

( Barciczanka pokonana w Drwini.../ GKS II wygrał w Lipnicy.../ Raba Niedary przegrała jedną bramką w |Tarnawie.../) Z kompletem punktów powrócili piłkarze GKS Drwinia z Tarnowa i to bardzo dobra wiadomość dla kibiców, na których, już w niedzielę czekają kolejne emocje sportowe na stadionie w Drwini. Tym razem drużyna Mateusza Stańca podejmie zespół Barciczanki o godzinie 16:00.

czytaj więcej...

2 kolejka IV ligi / piłkarski weekend 17/18 sierpnia 201908

(GKS Drwinia do przerwy prowadzi z Tarnovią 0-1.../Po przerwie druga bramka dla GKS i wygrana...) W najbliższych dniach kibiców piłki nożnej czekają emocje związane z rozgrywkami piłkarskimi. Po niefortunnym występie w meczu na inaugurację sezonu w Drwini zespół GKS czeka w drugiej kolejce pojedynek z Tarnovią. Zawodnicy i sztab GKS zechcą zapewne poprawić nastroje i uzyskać przyzwoity wynik w Tarnowie. Mecz rozegrany będzie w czwartek na stadionie Tarnovi...

I kolejka sezonu IV ligi

(Nieudana inauguracja sezonu - GKS pokonany u siebie.../ Rozegrano I Rundę PP na szczeblu Podokręgu Bochnia.../)Już dzisiaj ruszają rozgrywki nowego sezonu piłkarskiego rozgrywek o mistrzostwo IV ligi. Dużo zmian i ciekawych pojedynków na inaugurację rozgrywek. Nasz zespół GKS Drwinia rozpocznie rundę w niedzielę. W pierwszym pojedynku na stadionie w Drwini podejmie Unię Tarnów. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00

zobacz wszystkie

Gmina Drwinia

Dożynki Gminne 2019 - Bieńkowice, gm. Drwinia

W niedzielę 25 sierpnia odbędą się na terenie Bieńkowic, gm. Drwinia Dożynki Gminne. Uroczystość w Bieńkowicach zbiega się z Jubileuszem 625 – lecia powstania wsi Bieńkowice.

czytaj więcej...

Budynek dawnej szkoły w Wyżycach w nowej krasie

Zakończony został gruntowny remont w budynku byłej szkoły w Wyżycach. Budynek poddany został gruntownej termomodernizacji za sprawą środków unijnych, które pozyskała Gmina Drwinia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Aktywna tablica dla dzieci z gminy Drwinia

Gmina Drwinia pozyskała 70 000,00 zł (80%) dofinansowania w ramach rządowego programu rozwijania infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica” na zakup nowoczesnego dydaktycznego sprzętu IT dla wszystkich swoich szkół podstawowych.

zobacz wszystkie

Województwo Małopolskie

Po ośmiu latach przerwy

Po raz drugi tego lata najlepsi skoczkowie narciarscy na świecie przyjadą do Polski, aby rywalizować w zawodach FIS Grand Prix. Letnie konkursy najwyższej rangi zostaną rozegrane już w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

czytaj więcej...

W 99. Rocznicę Bitwy Warszawskiej - Cudu nad Wisłą...

Już po raz 29 Ludowcy z Małopolski, wspólnie z licznymi przedstawicielami organizacji Kombatantów – Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Rodzin Katyńskich, Harcerzy, młodzieżowych Grup Rekonstrukcyjnych, przedstawicieli służb mundurowych: Wojska Polskiego, Policji oraz mieszkańców miasta Tarnowa uczcili 99. Rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą.

Startuje 76. Tour de Pologne UCI World Tour

W sobotę 3 sierpnia z Rynku Głównego w Krakowie wystartuje 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze pokonają siedem etapów, ponad 1075 kilometrów, a losy klasyfikacji generalnej rozstrzygną się 9 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W piątek w Krakowie odbyła się konferencja prasowa oraz oficjalna prezentacja ekip.

Hodowcy drobiu bez środków z PROW

Nie będzie wsparcia hodowców drobiu ze środków programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ministerstwo rolnictwa po interwencji Izb Rolniczych podtrzymało swoją dotychczasową decyzję, ale nie wyklucza, że w przyszłej unijnej perspektywie finansowej takie dotacje pojawią się.

czytaj więcej...

Jak zmieniła się polska wieś?

Konferencja „30 lat Wolności. Jak zmieniła się polska wieś?” odbyła się dziś w Domu Pielgrzyma Betlejem w Licheniu. Organizatorem spotkania było Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Dlaczego obcięto fundusze na rozwój polskiej hodowli? Minister rolnictwa wyjaśnia

Cięcia o ponad 50% funduszy na rozwój polskiej hodowli wywołały w ostatnim czasie burzę w branży. Podczas wywiadu do czerwcowego wydania top agrar Polska zapytaliśmy szefa resortu rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego o to, co skłoniło rządzących do podjęcia takiej decyzji...

Reklama

Pogoda

pogoda

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.